Search
  • Madillos

Drabužiai vaikams: ką svarbu žinoti apie jų priežiūrą?

Individualios vaikų mados parduotuvė „Madillos“ sparčiai auga ir plečiasi: iš mažo vietos verslo uostamiestyje pamažu tampa visoje Lietuvoje matomu prekės ženklu subalansuotu vaikams ir jų tėvams. Šie pokyčiai įpareigoja dar labiau stengtis dėl jūsų, tad nuo šiol pradedame rašyti straipsnius jums aktualiomis temomis! Pirmoji jų – medžiagos ir jų priežiūros būdai, siekiant kuo ilgiau išlaikyti rūbus kaip ką tik iš parduotuvės.


Daugelis mamų augindamos savo atžalas neabejotinai susiduria su klausimu – kaip neinvestuojant daug laiko išlaikyti vaikiškus drabužius itin puikios kokybės. Ypač kai mažieji namų gyventojai tarsi magnetas pritraukia nešvarumus prie savo rūbelių, o tuomet juos reikia skalbti. Šioje vaikiškų drabužių priežiūros apžvalgoje pristatysime pagrindines medžiagas ir jų ypatumus bei priežiūros rekomendacijas. Tikimės, kad ji bus naudinga!


Kilpinis trikotažas

Bene dažniausiai visų spintoje aptinkama medžiaga iš kurios populiaru

siūti įvairius laisvalaikio rūbus: nuo palaidinių ar džemperių iki kelnių, sportinių kostiumų. Pagrindinė kilpinio trikotažo paslaptis yra ta, kad tai itin kokybiškas, tvirtas audinys, kuris tinka ne tik suaugusiems, bet yra subalansuotas vaikams bei kūdikiams. Dėl kilpinio trikotažo savybių: malonaus dėvėjimo, oro pralaidumo ir ilgaamžiškumo – jį pamėgo bene viso pasaulio mamytės ir ne tik.


Iš šios medžiagos pasiūti drabužiai malonūs dėvėti, patvarūs, paprastai skalbiami ir puikiai sugeriantys bei išgarinantys drėgmę, leidžiantys kūnui kvėpuoti.

Kadangi ši medžiaga tokia populiari, svarbu žinoti ir kaip ją prižiūrėti. Štai dabar atskleisime ir dar vieną jums patiksiančią šio audinio savybę – kilpinis trikotažas yra turbūt viena lengviausiai prižiūrimų medžiagų. Norint kad ši medžiaga ilgai tarnautų, išlaikytų savo spalvas, formą ir kokybę, rekomenduojame skalbti vaikiškus rūbus ne aukštesnėje nei 30 °C temperatūroje, išverčiant trikotažą iš vidaus į išorę. Tikriausiai lyginimas nėra pati maloniausia dalis, bet kartas nuo karto rekomenduojame šio audinio rūbelius išlyginti naudojant garų funkcija, tada jie tarsi atsinaujina.


Turbūt ne viena jūsų savo namuose turite džiovyklę – nenuostabu, nes atsiradus atžaloms skalbinių kiekis išaugo dvigubai (jeigu ne daugiau). Kaip bebūtų, rekomenduojame kilpinio trikotažo rūbų nedžiovinti džiovyklėje.


Internetinėje parduotuvėje „Madillos“ jūs galite rasti vaikiškų rūbelių su termo spauda. Turbūt ne vienai jūsų kilo klausimas: ar toks rūbas reikalauja specialios priežiūros? Atsakymas ne, skalbkite juos toje pačioje 30 °C temperatūroje, išvertus rūbą iš vidaus į išorę. Vienintelis svarbus dalykas, kurio nepamirškite – šių drabužių negalima lyginti aukštoje temperatūroje spaudos vietoje, nes ant rūbo esanti spauda gali „susilydyti“. Todėl lyginti reiktų užsidėjus nestorą audinį, kaip pavyzdžiui: marlių arba kepimo popierių, kurį tikriausiai kiekvienas atrastume savo virtuvėje. Jeigu neturite – tiesiog išverskite rūbą į blogąją pusę ir lyginkite.


Neoprenas


Daug kas iš jūsų interneto platybėse ir fizinėse parduotuvėse matėte (o galbūt ir įsigijote?) įspūdingai atrodančių rūbų iš šios medžiagos. Tai absoliučiai mados olimpo viršūnėje karaliaujanti medžiaga iš kurios pagaminti rūbai traukia aplinkinių akį ir neabejotinai privers jus išsiskirti.


Norėdami pasipuošti gimtadienio ar kitos šventės metu, drąsiai galite rinktis kostiumėlius, palaidines, sukneles ar paltukus pasiūtus iš šios medžiagos.

Neoprenas išsiskiria iš kitų audinių nes jis ypač tamprus, nesiglamžo (įsivaizduojate, kas gali būti geriau, nereikia jo nuolat lyginti – sutaupysite laiko savo malonumams, pavyzdžiui įdomiai knygai paskaityti ).Neoprenas nevaržo judesių, todėl jūsų vaikas galės jaustis drąsiai ir dūkti su draugais, taip pat šis audinys ilgai išlaiko savo originalias savybes ir yra atsparus drėgmei. Turbūt galvojate, kad šį išskirtinį audinį išlaikyti puikios formos sudėtinga. Tikrai ne! Tai beveik jokio didelio vargo nereikalaujanti investicija, kurios jūs ir jūsų vaikas nenorės atsisakyti.


Tai kaip gi šį populiarumo viršūnėje esantį audinį prižiūrėti? Paprasčiausiai skalbkite jį ne aukštesnėje nei 30 °C temperatūroje ir negręžkite aukštomis apsukomis.


Tačiau turėkite omenyje, kad visgi tai yra sintetinis audinys ir žmogui linkusiam gausiai prakaituoti nerekomenduojama rinktis šio audinio rūbų.


Linas


Linas yra nepakeičiamas mūsų vasaros palydovas, kurį galime sutikti ir laisvalaikio ir šventiniuose rūbų deriniuose. Ypač jį mėgsta mamos ir vaikai, nes kas gi gali būti geriau už lininį šventinį kostiumėlį krikštynų metu, kaitinant kaitriai saulei, juk ši medžiaga itin laidi orui, sugeria bet kokią drėgmę ar prakaitą.


Šis audinys yra elegantiškas, ilgaamžis, bet tuo pačiu ir stiprus, atsparus trinčiai, apsaugo nuo UV spindulių. Lino išskirtinumas ir tas, jog jis nėra alergiškas odai – su šia medžiaga net ir jautrios odos savininkai problemų neturės.


Kad ir koks puikus būtų šis audinys, vis dėlto, reikia nepamiršti – linas yra linkęs glamžytis. Taip pat privalu žinoti kad natūralus linas, kuris yra neminkštintas – jį išskalbus, medžiaga traukiasi iki 7 procentų, todėl privalu į tai atkreipti dėmesį perkant lininius rūbus. Na, o kad jums neužkrautume papildomų rūpesčių visi mūsų siuvami lininiai drabužiai yra minkštinto lininio audinio.


Pirmą kartą skalbiant iš lino pagamintus gaminius rekomenduojame rinktis 30 laipsnių temperatūrą, atskirti rūbus nuo kitų skalbinių. Norint tinkamai išlyginti rekomenduojame lyginti juos drėgnus arba naudojant lyginimo būdą su garais. Taip pat svarbu šio audinio rūbų nedžiovinti saulėje, laikyti sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje.


Šiam kartui pristatome tiek. Jeigu turite klausimų dėl kitų medžiagų, norite pasikonsultuoti – drąsiai susisiekite su mumis el.paštu info.madilos@gmail.com arba brūkštelkite mums Facebook žinutę čia. Tikimės, kad šios rekomendacijos jums bus naudingos, o rūbai tarnaus ilgai ir išliks puikios kokybės!


99 views

Recent Posts

See All